معرفی دوره

دوره مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی که گاهی مهارت های اجتماعی یا مهارت های بین فردی نیز نامیده می شود، عبارتست از توانایی فرد برای ارتباط برقرار کردن با دیگران در جهت برآورده نمودن نیازها، خواسته ها، حق و حقوق یا تعهدات به شیوه ای قابل قبول بدون اینکه به نیازها، خواسته ها، حق وحقوق یا تعهدات دیگران صدمه ای وارد آورد.

هدف شما ممکن است دفع یک سوء تفاهم، تشریح یک ایده، دلداری دادن به دوستتان، پافشاری روی نظرتان، توجیه کردن استادتان در مورد ضرورت موضوعی که به عنوان تحقیق در نظر گرفته اید ویا قانع کردن دیگران جهت تجدیدنظر در رفتارهایشان باشد؛ هر چه ما در برقراری ارتباط کارآمدتر باشیم، احتمال دستیابی به هدف بیشتر میسر خواهد بود. مهارت های ارتباطی به منزله آن دسته از مهارت هایی هستند که به واسطه آن ها افراد می توانند درگیر تعامل های بین فردی و فرایند ارتباط شوند؛ یعنی فرایندی که افراد در طی آن، اطلاعات، افکار و احساس های خود را از طریق مبادله پیام های کلامی و غیرکلامی با یکدیگر در میان می گذارند.

مرکز مشاوره اکسیر برگزار کننده دوره های تین کلاب در سراسر ایران

از طرفی نوجوانی به عنوان دوره انتقال از کودکی به بزرگسالی با نیاز به برقراری ارتباط و شکل دادن پیوندهای انسانی با اطرافیان و خصوصا همسالان همراه است. نوجوان در این دوره سنی به دنبال ایجاد ارتباطاتی جدید و مستقل است تا از رهگذر این روابط جدید بتواند به هویتی ثابت و سالم برسد. اهمیت مهارت های ارتباطی و نقش پررنگ آن در پشت سر گذاشتن چالش های دوره نوجوانی، روانشناسان نوجوان تین کلاب را بر آن داشته است تا با طراحی دوره ای مختص مهارت های ارتباطی، نوجوانان و خانواده های انان را در این زمینه تحت آموزش قرار دهند. 

  • دوره مهارت های ارتباطی تین کلاب، دوره ای است که به صورت گروهی برای نوجوانان برگزار می گردد. 

  • نوجوانان نحوه ارتباط برقرار کردن با هم را فرا می گیرند 

  • موضوعاتی از قبیل مهارت های ابراز وجود، مهارت انتقاد کردن، موانع ارتباطی، زبان بدن، 

  • تعارض در رابطه، ارتباط اثربخش، چگونگی بهبود رابطه، جذابیت فیزیکی، جذابیت روانشناختی، تمایلات جنسی، وفاداری و حسادت، دلبستگی و وابستگی مطرح می گردد. 

  • نوجوانان در محیط تین کلاب فضایی را در اختیار دارند تا در محیطی امن و بانشاط و در کنار دوستان و همسالان خود و روانشناسان تین کلاب مهارت ها ارتباطی را فرا بگیرند و آن ها را تمرین کنند.

دوره مهارت های ارتباطی

  • کلاس ها به صورت گروهی برگزار می گردد .

  • طول دوره 12 جلسه می باشد ( هر هفته یک جلسه )

  • در پایان ترم گواهی شرکت در دوره برای شرکت کنندگان صادر می گردد .

  • سرفصل ها :  مهارت های ابراز وجود، مهارت انتقاد کردن، موانع ارتباطی، زبان بدن، تعارض در رابطه، ارتباط اثربخش، چگونگی بهبود رابطه، جذابیت فیزیکی، جذابیت روانشناختی، تمایلات جنسی، وفاداری و حسادت، دلبستگی و وابستگی.

دوره مهارت های ارتباطی تین کلاب ، دوره ای سه ماهه مختص گروه سنی نوجوان است . در طول این دوره و از طریق فعالیت های گروهی و متنوع نوجوانان مطالبی در مورد ارتباط ، موانع ارتباطی ، زبان بدن ، مهارت های ابراز وجود و انتقاد ، جذابیت فیزیکی و روانشناختی دلبستگی یا وابستگی و خشونت و بدرفتاری خواهند آموخت که به آنها کمک خواهد کرد تا روابطی سالم و پایدار ایجاد نمایند . 

برای مشاوره رایگان با ما در تماس باشید کارشناسان نوجوان اکسیر آماده ارائه خدمات به شما هستند


تمام حقوق مادی و معنوی سایت برای دپارتمان تین کلاب اکسیر محفوظ است .